1. Odcinek 7 – Rozmawiamy z Zalando i European Wind Academy
  31.07.23
  Odcinek 7 – Rozmawiamy z Zalando i European Wind Academy

  W dzisiejszym odcinku skupimy się na dwóch sektorach lokalnej gospodarki, które wyróżnia nieprzeciętny potencjał rozwojowy. Widzą to inwestorzy, którzy coraz częściej podejmują decyzje o lokowaniu swoich projektów na terenie Szczecina. Mowa o transporcie i sektorze energetyki wiatrowej.

  W naszym studio gościmy przedstawicieli firm Zalando i European Wind Academy, którzy o wspomnianych branżach wiedzą wszystko!

  ZALANDO – Szczecin jest dla nich bazą dla kadr pracowniczych i bardzo dobrym rynkiem zbytu. W ramach swojej działalności wprowadzają nowe rozwiązania powiązane ściśle z Zielonym Ładem. Nastawieni proekologicznie, co również łączy ich z ideą strategii rozwoju miasta Floating Garden.

  EUROPEAN WIND ACADEMY – niewielka szczecińska firma o dużym zasięgu działania, prowadząca szkolenia specjalistyczne branży energetyki odnawialnej (farmy wiatrowe). Szkoli kadry z całego świata. W Dąbiu rozbudowują siedzibę. Zdaniem gościa są tam doskonałe warunki do prowadzenia tego typu szkoleń ze względu na lokalizację.

  Życzymy przyjemnego słuchania!

 2. Odcinek 6 – Rozmawiamy z firmą CiRoKo Sp. z o.o. i przedsiębiorstwem energetycznym Vestas
  31.07.23
  Odcinek 6 – Rozmawiamy z firmą CiRoKo Sp. z o.o. i przedsiębiorstwem energetycznym Vestas

  Ciąg dalszy rozmów na temat potencjału inwestycyjnego Szczecina przed nami.
  W dzisiejszym odcinku o swoich sukcesach i planach opowiedzą:

  CIRoKo Sp. z o.o. – szczeciński developer mieszkaniowy. Na koncie ma wiele inwestycji nie tylko mieszkaniowych, ale też ważnych dla miasta – szpital covidowy, szpital w Zdunowie, basen w SP51. W tej chwili zaczynają przebudowę DK Słowianin. Zadowoleni z lokalizacji w Szczecinie i bliskości morza – budują apartamenty nad Bałtykiem.

  VESTAS – firma produkująca farmy wiatrowe. Skierowana obecnie na plany związane z farmami offshore. Nasza rozmówczyni opowie, dlaczego Szczecin jest miastem odgrywającym istotną rolę w rozwoju branży energetyki wiatrowej oraz poruszy kwestię przepisów polskich uniemożliwiających produkowanie wiatraków w najnowszych technologiach.

  Posłuchaj nas już teraz!

 3. Odcinek 5 – rozmawiamy z firmą Shoper S.A i Ministerstwem Dobrego Mydła
  31.07.23
  Odcinek 5 – rozmawiamy z firmą Shoper S.A i Ministerstwem Dobrego Mydła

  Kolejny odcinek naszego podcastu już dziś! Porozmawiamy z liderem branży e-commarce oraz z małą, rodzinną firmą, która swoje produkty sprzedaje już w całej Polsce.


  Shooper S.A. – Jak podkreśla prezes firmy Szczecin jest miastem niezwykle utalentowanych i kreatywnych ludzi, bez których rozwój tak specyficznego biznesu z branży IT byłby niemożliwy. Ulokowanie biura właśnie w naszym mieście dało firmie wiele możliwości, które ostatecznie widać w dostarczanych przez firmę kreatywnych i innowacyjnych rozwiązaniach e-comerce.


  Ministerstwo dobrego Mydła jest natomiast małą, rodzinną firmą założoną w Kamieniu Pomorskim przez dwie siostry Anię i Ulę. Dziś produkty, wytworzone z ekologicznych składników podbijają serca miłośników i miłośniczek pięknych zapachów i naturalnych rozwiązań.

  Posłuchaj nas już teraz!

 4. Odcinek 4 – rozmawiamy z Accolade i Clochee
  27.12.22
  Odcinek 4 – rozmawiamy z Accolade i Clochee

  W dzisiejszym odcinku:
  ➡ Szczecin logistyką stoi – to teza, którą niewątpliwie potwierdza widoczny rozwój tej branży w naszym Mieście. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy z przedstawicielem spółki Accolade, która inwestuje w najwyższej klasy infrastrukturę logistyczną dla biznesu w Europie.
  ➡ Porozmawiamy także z firmą produkującą naturalne i ekologiczne kosmetyki CLOCHEE. Jej przedstawicielka podkreśla, że Szczecin jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności – wróciła tu z Warszawy. Firma doceniona i nagrodzona m.in. w konkursie Zrobione w Szczecinie. Clochee jest ambasadorem działalności zgodnej z najnowszymi trendami eko.

 5. Odcinek 3 – rozmawiamy z Palarnią Kawy Korona i TTS Sp. z o.o.
  22.12.22
  Odcinek 3 – rozmawiamy z Palarnią Kawy Korona i TTS Sp. z o.o.

  Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Świeżo palona rozpieszcza kubki smakowe i stanowi niezastąpiony zastrzyk energii.

  W dzisiejszym odcinku porozmawiamy z przedstawicielem najstarszej palarni kawy w Polsce – Palarnii Kawy Korona 1912. Jest to ciekawy przypadek biznesu mocno lokalnego, wydawałoby się niszowego, rzemieślniczego, który wciąż się rozwija.

  Szczecin od lat z dumną zwraca się ku wodzie. Cieszymy się, że widzą to tak istotne w branży firmy jak TTS, który otwiera u nas Baltic Desing Instytute. W dzisiejszym podcaście bliżej poznamy firmę i dowiemy się, dlaczego właściwe Szczecin jest idealnym miejscem rozwoju szeroko rozumianej branży morskiej.

  Zapraszamy do odsłuchania!

 6. Odcinek 2 – rozmawiamy z GLOBAL LOGIC oraz VITO I BELLA
  22.12.22
  Odcinek 2 – rozmawiamy z GLOBAL LOGIC oraz VITO I BELLA

  Przed nami kolejny odcinek podcastu! Tym razem o swojej działalności opowiedzą przedstawiciele firm Global Logic oraz Vito i Bella.

  Global Logic to przykład firmy, której pracownicy zmieniają komfort życia dziesiątek osób. To oni stworzyli między innymi software do Volkswagena ID, który zwyciężył w prestiżowym plebiscycie „World Car Awards 2021”.
  Vito i Bella zna każdy młody człowiek! Youtuberzy rozpoczęli swój biznes, wcielając się w postacie ze świata gier Minecraft i Roblox. Obecnie pracują nad pełnometrażowym filmem animowanym, który będzie dystrybuowany w kinach lub na HBO / Netflix’ie.

  Choć nasi goście działają w tak różnych branżach, choć mają inne grupy odbiorców, to łączy ich jedno — Miłość do Szczecina — miasta o wielu potencjałach, w którym mieszkają kreatywni ludzie!
  Serdecznie zapraszamy do słuchania

 7. Odcinek 1 – rozmawiamy z pAudio i ASPROD
  22.12.22
  Odcinek 1 – rozmawiamy z pAudio i ASPROD

  Cykl podcastów pozwala słuchaczom bliżej poznać przedstawicieli interesujących firm, działających w Szczecinie i okolicach. Prezentuje inspirujące historie sukcesów, poczynając od wyzwań i trudów związanych z kreowaniem własnej działalności. Każdy odcinek pozwala zrozumieć motywację, która kieruje przedstawicielami biznesu w podejmowaniu decyzji o lokowaniu inwestycji w Szczecinie.

  W pierwszym odcinku porozmawiamy z przedstawicielami:

  PAUDIO  – Firma szczecińska, która realizuje zlecenia w Polsce i w Europie. Podkreślają, że są specjalistami, którzy zajmują się nagłośnieniem z wykorzystaniem wysokich technologii. Uważają siebie za lokalnych patriotów i jest im dobrze w Szczecinie. Pomimo tego, że są kuszeni przez inne miasta – zostają u nas. 

  ASPROD – piekarnia, cukiernia. Podkreślają, że od wielu lat są związani ze Szczecinem. Współpracują z Pogonią Szczecin, z ZUT, Teatrem Polskim, Radami Osiedli. Podkreślają, że dzięki możliwości przeniesienia siedziby na ulicę Uranową – co umożliwiło Miasto – firma może się szybciej rozwijać. Są za to bardzo wdzięczni.

  Serdecznie zapraszamy do słuchania!