Dzięki naszym poręczeniom wiele firm rozwinęło skrzydła

Dzięki naszym poręczeniom wiele firm rozwinęło skrzydła

Od 20 lat Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej wspiera lokalnych przedsiębiorców. Udziela poręczeń wymaganych przy zaciąganiu zobowiązań finansowych. Dzięki nim firmy mogą wziąć kredyt np.: na kupno działki pod inwestycję, remont lokalu czy zakup sprzętu budowlanego.  Z oferty poręczeniowej ARMS skorzystało już ponad pół tysiąca przedsiębiorców. 

Realizacja inwestycji wiąże się często z dużymi nakładami finansowymi. ARMS współpracując z bankami i funduszami pożyczkowymi, udziela przedsiębiorcom poręczeń, czyli zabezpieczeń wymaganych do kredytów i pożyczek. Ułatwia tym samym uzyskanie finansowania zewnętrznego na różne cele. 

Poręczenie było nam bardzo pomocne, gdy planowaliśmy inwestycje i w związku z tym  wystąpiliśmy do banku o pożyczkę. Wymagano od nas zabezpieczenia spłaty i wtedy korzystaliśmy z oferty poręczeniowej ARMS  – mówi Jan Kolenda, współwłaściciel spółki Jakol Yacht – Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Korzystaliśmy z poręczenia już kilka razy. Dzięki wsparciu mogliśmy dalej się rozwijać i realizować kolejne projekty związane z budową nowych jachtów motorowych. 

 Ponad połowa udzielanych poręczeń przez ARMS dotyczy właśnie kredytów inwestycyjnych, które zostały zaciągnięte przez przedsiębiorców na różne działania, np: na zakup nieruchomości, gruntu i lokalu, środków transportu, w tym ciągników, autobusu i koparko-ładowarki. Firmy korzystały też z tej możliwości przy zakupie sprzętu medycznego, maszyn piekarniczych, ładowarki oraz elektronicznej wagi samochodowej, a także przy zakupie urządzeń stomatologicznych, ośrodka wypoczynkowego, przyczepy gastronomicznej. Poręczenia okazały się też pomocne przy budowie obiektu rekreacyjnego, sieci światłowodowej, lodowiska, domu opieki, myjni samochodowej i hali magazynowo – produkcyjnej, itd.

Spółka ARMS ma w ofercie także poręczenia wadialne. W przypadku startowania w przetargach publicznych jednym z warunków dopuszczenia firmy do postępowania jest wniesienie wadium. Można to zrobić w formie pieniężnej, gwarancji wadialnych, a także poręczenia.

Dotychczas korzystaliśmy z gwarancji wadialnych wystawianych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Wiązało się to oczywiście z opłatami, które dodatkowo obciążały nasz budżet – mówi Karina Mazur ze spółki Bobrowski Budownictwo – Nawiązanie współpracy z ARMS umożliwiło naszej firmie uzyskanie poręczeń wadialnych bez dodatkowych opłat. Dla małych firm takich jak nasza, to bardzo duża ulga. Dzięki niej mamy możliwość udziału w większej liczbie przetargów. Polecamy poręczenia każdej firmie. Do współpracy z ARMS dodatkowo zachęca profesjonalizm, indywidualne podejście i prędkość załatwiania spraw przez osoby zaangażowane w proces udzielenia poręczeń.  

ARMS (wcześniej Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina) udziela poręczeń od początku swego istnienia, czyli od 2002 r.

Przez te 20 lat udzieliliśmy już ponad 800 poręczeń na kwotę bliską 228 mln zł, wspierając w tej sposób prawie pół tysiąca lokalnych przedsiębiorców – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej –  Dzięki naszym poręczeniom setki naszych firm mogło rozwinąć skrzydła, wystartować w przetargu lub zachować płynność finansową. Jesteśmy mobilni, pomagamy w wypełnieniu dokumentów, współpracujemy z szerokim gronem banków i funduszy finansujących przedsiębiorców. 

Najwięcej poręczeń –  prawie 700 – udzielono przedsiębiorcom ze Szczecina. Ze wsparcia ARMS korzystały też firmy z gmin ościennych m.in:  z Polic, Goleniowa, Dobrej, Kołbaskowa czy Gryfina. Najwięcej z poręczeń korzystali przedstawiciele z branży handlowej,  budowlanej i transportowej.

Więcej informacji na temat oferty poręczeniowej ARMS na stronie:

https://arms-szczecin.eu/oferta-poreczeniowa/

oraz pod pod numerami telefonów:

664 012 324 

91 333 97 72