Odcinek 7 – Rozmawiamy z Zalando i European Wind Academy

W dzisiejszym odcinku skupimy się na dwóch sektorach lokalnej gospodarki, które wyróżnia nieprzeciętny potencjał rozwojowy. Widzą to inwestorzy, którzy coraz częściej podejmują decyzje o lokowaniu swoich projektów na terenie Szczecina. Mowa o transporcie i sektorze energetyki wiatrowej.

W naszym studio gościmy przedstawicieli firm Zalando i European Wind Academy, którzy o wspomnianych branżach wiedzą wszystko!

ZALANDO – Szczecin jest dla nich bazą dla kadr pracowniczych i bardzo dobrym rynkiem zbytu. W ramach swojej działalności wprowadzają nowe rozwiązania powiązane ściśle z Zielonym Ładem. Nastawieni proekologicznie, co również łączy ich z ideą strategii rozwoju miasta Floating Garden.

EUROPEAN WIND ACADEMY – niewielka szczecińska firma o dużym zasięgu działania, prowadząca szkolenia specjalistyczne branży energetyki odnawialnej (farmy wiatrowe). Szkoli kadry z całego świata. W Dąbiu rozbudowują siedzibę. Zdaniem gościa są tam doskonałe warunki do prowadzenia tego typu szkoleń ze względu na lokalizację.

Życzymy przyjemnego słuchania!