Szczecin po godzinachDlaczego Szczecin

Czy w Szczecinie jest co robić w wolnym czasie? Bez wątpienia! Jeśli nie masz pomysłu co zobaczyć, czego spróbować i gdzie się udać, oto kilka naszych (subiektywnych) podpowiedzi. Możesz też zajrzeć na https://visitszczecin.eu/pl i jeszcze lepiej poznać Szczecin.

  • Przede wszystkim - zapuść się w miasto! Czy wiesz, że piękne poniemieckie kamienice i gwiaździsty układ ulic upodabniają Szczecin do Paryża?
  • Zjedz kultowego już pasztecika, jedno z naszych lokalnych specjałów. Zakochasz się na zabój.
  • Wybierz się na koncert do Filharmonii wyróżnionej tytułem najlepszego budynku Europy i odwiedź znajdujące się nieopodal Centrum Dialogu „Przełomy”, uznane za najlepszą przestrzeń publiczną w Europie.
  • Obejrzyj ambitne kino w Pionierze, najstarszym kinie świata, które powstało w 1909 roku.
  • Wsiądź na rower, mamy dla Ciebie ponad 100 km ścieżek rowerowych! Albo wybierz się na spacer po puszczach ulokowanych w mieście i na jego obrzeżach, do których dotrzesz komunikacją miejską. Nasze parki i lasy są idealnym miejscem spacerów, joggingu, nordic-walking. Obszary wodne i zielone stanowią ponad połowę powierzchni miasta. Niewiele jest w Europie takich miast!
  • Pokajakuj albo wskocz na jacht - jeśli jesteś wielbicielem sportów wodnych Szczecin będzie dla Ciebie nie lada gratką. To jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów w Europie, gdzie można żeglować po rzece, jeziorze i zalewie, a także wypłynąć przez zalew na Bałtyk. Miasto ma także potencjał, aby stać się najnowocześniejszą i największą mariną w rejonie Bałtyku.

  • Mamy dla Ciebie także tory motocrossowe, kartingowe dla amatorów szybkiej jazdy, basen olimpijski Floating Arena i pole golfowe dla zapalonych golfistów

  • Odwiedź nasze muzea - Narodowe, Techniki i Komunikacji, Geologiczne Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego i galerie oraz liczne zabytki. Te ostatnie można poznać podążając Miejskim Szlakiem Turystycznym.

  • Zejdź na głębokość ok. 5 pięter i zwiedź „Podziemne Trasy Szczecina” – rekonstrukcję największego cywilnego schronu przeciwlotniczego z czasów II Wojny Światowej oraz przeciwatomowego z okresu Zimnej Wojny.

  • Przyjedź do nas podczas: regat The Tall Ships Races, „Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy”, „Szczecin Music Fest”, Kontrapunkt – Przegląd Teatrów Małych Form, Festiwal „Spoiwa Kultury”, Dni Morza, Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych PYROMAGIC, Piknik na Odrą, a zobaczysz jak wiele ciekawych wydarzeń się u nas odbywa!

O mieście
Lokalizacja
Liczby
Centra innowacyjności
Raporty