BPO/SSC/ICT

W ostatnich latach Szczecin stał się jedną z najpopularniejszych lokalizacji dla centrów BPO, SSC, ICT. Swobodny dostęp do powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, świetnie wykwalifikowani pracownicy, ze znajomością języków obcych, inwestycje w nowoczesne technologie, a także niskie koszty pracy – to główne zalety Szczecina, które przyciągają inwestorów z tej branży.

To dla nas jedna z kluczowych branż w Szczecinie. Staramy się mocno wspierać nowe technologie w naszym mieście i firmy działające w tym sektorze. Rozwijamy infrastrukturę teleinformacyjną w obszarze oświaty, podnosimy wiedzę i umiejętności z zakresu wykorzystywania technologii informacyjnych oraz rozwoju użytecznych elektronicznych usług publicznych.

Zaciekawić Was mogą wskaźniki:

  • mamy drugą w Polsce liczbę hot spotów
  • wysoki wskaźnik komputeryzacji w szkołach​ oraz najlepszy wśród dużych miast Polski wskaźnik liczby uczniów szkół gimnazjalnych przypadających na jeden komputer.

Naszą wizją, do której nieustannie dążymy, jest Szczecin jako ośrodek wiodący w Polsce w zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjnych.

Testimoniale